ניתוחים

עובדות שכדאי לדעת על הניתוח הבריאטרי מעקף תריסריון לטיפול בהשמנת יתר

ניתוחים בריאטרים הפכו בשנים האחרונות לאחד הכלים החשובים שיש לרפואה להציע למי שסובל מהשמנת יתר משמעותית, שפוגעת באיכות חייו ואף מסכנת אותם. כיום, ישנם מספר סוגים של ניתוחים בריאטרים, כאשר הרופא בוחר את הניתוח המומלץ, בהתאם למצבו של המטופל. בבית החולים "רפאל", אנו מבצעים מגוון רב של ניתוחים בריאטרים, כולל ניתוח הנחשב ייחודי – מיני מעקף תריסריון.

ההליך, כמו ניתוחים בריאטרים אחרים, מיועד למטופלים עם השמנת יתר משמעותית לצד קריטריונים נוספים שקבע משרד הבריאות. את ההליך הייחודי פיתחו רופאים ספרדיים והוא מבוצע מאז במספר מדינות בעולם על ידי רופאים שהוכשרו לכך. הניתוח נחשב לחדשני מאד ומבוצע רק על ידי מנתחים מועטים עם הכשרה ספציפית וייעודית.

ייחודו של הניתוח, נעוץ בכך שהוא משלב בין הגבלת כמות המזון שהמנותח יכול לצרוך בתקופה הראשונה שלאחר הניתוח לבין הפחתת ספיגת המזון שנצרך בגוף – השפעה שנמשכת לאורך זמן. בנוסף, ניתוח מיני מעקף תריסריון משנה את מבנה מערכת העיכול פחות ממעקף מלא. התוצאה: פחות תופעות לוואי בהשוואה לניתוח המלא, כך שאיכות החיים של המנותח טובה יותר.
יתרון נוסף של ההליך הוא התאמתו גם למי שעברו ניתוח שרוול שלא צלח וחזרו למשקל הקודם. המחקרים מלמדים שרבים ממי שעברו הליך זה לא מצליחים לשמור על הירידה במשקל לאורך זמן, ובעבורם זה עשוי להיות פתרון מצוין. כמו כן, מחקרים שבדקו בשנים האחרונות הם התוצאות של הניתוח בחלוף השנים, מצאו שהוא יעיל יותר מניתוחי מעקף קיבה (רגיל ומיני).

את ההליך מבצעים רופאים מקצועיים ומנוסים בבית החולים החדש בישראל בו תמצאו חדרי ניתוח משוכללים, ציוד חדשני ומעטפת שירותית מלאה. לפרטים נוספים, התקשרו: 03-7752000 או השאירו לנו פרטי קשר ונשמח לסייע ולהשיב על כל שאלה.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה