חזרה

ארתרוסקופיה של הברך - שחזור רצועות ותפירת מניסקוס

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

ארתרוסקופיה (Arthroscopy) היא ניתוח זעיר-פולשני המיועד לאבחנה ולטיפול בבעיות תוך-מפרקיות שונות בברך ובמפרקים בירך, בקרסול, במרפק הכתף ושורש כף היד. ניתן לבצע את ההליך בבית החולים רפאל עם נבחרת הרופאים המובילים בישראל, בזמינות תורים גבוהה, טכנולוגיות מתקדמות ותנאי אשפוז המזכירים את עולמות האירוח היוקרתי.

ארתרוסקופיה של הברך מאפשרת טיפול במגוון פגיעות ברקמות המרכיבות את המפרק, כמו קרע של הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) או האחורית (PCL), וקרע של סחוסי המניסקוס שמייצבים את עצם הירך על עצם השוק. בארתרוסקופיה משתמשים בציוד זעיר המצריך חתכים זעירים בלבד ולו יתרונות רבים: פחות כאב אחרי הניתוח, סיכון מופחת לזיהומים, החלמה מהירה יותר, וחזרה מוקדמת לפעילות שגרתית.

 

כיצד מבוצעת ארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה מבוצעת תחת הרדמה כללית. במהלך ההליך, מחדירים את המצלמה ומכשירים ניתוחיים נוספים לתוך חלל המפרק דרך חתכים מזעריים (כחצי ס״מ בלבד). המשך ההליך יהיה בהתאם לפעולה הפרטנית הנדרשת.

 

ארתרוסקופיה של הברך

ארתרוסקופיה של הברך משמשת ככלי טיפולי למגוון פגיעות בתוך המפרק - מהוצאה של חלקי עצם או סחוס שנמצאים בחלל המפרקי, וכלה בתיקון סחוס פגוע, שחזור רצועות, תיקון קרע במניסקוס ופעולות כירורגיות נוספות. כמו כן, ארתרוסקופיה היא כלי יעיל לטיפול בשברי עצמות וחלקי סחוס הנשארים בחלל המפרק. בנוסף לכך, ניתן לטפל במסגרת ההליך במצבים כמו ציסטה על שם בייקר (Baker’s cyst) ובנפיחות של השק המפרקי.

 

שחזור רצועות באמצעות ארתרוסקופיה

בעזרת ארתרוסקופיה ניתן לבצע שחזור רצועות בברך, לרבות שחזור הרצועה הצולבת הקדמית או האחורית. בזכות היותו הליך זעיר-פולשני, השיקום מהיר יותר וכך גם החזרה לפעילות גופנית, ולניתוח שיעורי הצלחה גבוהים. הניתוח מבוצע לרוב במקרים של ספורטאים המעוניינים לשוב לפעילויות הכרוכות בשינוי מהירויות וניתורים, אך גם במקרים של מטופלים שאינם ספורטאים, הסובלים ממעידות חוזרות.

 

במהלך הניתוח הרופא המנתח משתמש בחלק מגיד סמוך (חתך של כ-3 ס״מ), לצורך שתל עצמי לשחזור הרצועה. לאחר מכן, השתל מקובע בעזרת ברגים זעירים נספגים. במקרים מסוימים ניתן להשתמש בשתל גיד מתורם חיצוני. לרוב ניתן לחזור לריצה לאחר כחודשיים-שלושה, ולפעילות מלאה לאחר 6-9 חודשים מהניתוח.

 

תפירת מניסקוס באמצעות ארתרוסקופיה

טיפול ניתוחי בקרע במניסקוס יומלץ לאחר שהטיפול השמרני לא הוביל לשיפור המצב, והמטופל סובל מכאבים, מגבלה בתנועה וקושי בתפקוד היומיומי. תפירת מניסקוס באמצעות ארתרוסקופיה היא ניתוח זעיר-פולשני, במהלכו ניתן להצמיד את שני הקצוות של המניסקוס הקרוע. במרבית הניתוחים, המטופל יכול לשוב לביתו כשעתיים-שלוש לאחר הניתוח. במהלך שלושת השבועות הראשונים, לא ניתן לכופף את הברך מעבר ל-90 מעלות ואין לדרוך על הרגל המנותחת. חזרה לפעילות ספורטיבית מלאה צפויה לאחר כחודשיים מהניתוח.

 

ההתאוששות מארתרוסקופיה של הברך

ארתרוסקופיה היא כאמור ניתוח זעיר פולשני ועל פי רוב אינה נמשכת למעלה משעה. לצד זאת, חשוב להדגיש כי משך הניתוח וההתאוששות ממנו יהיו בהתאם לפעולות הפרטניות הנדרשות במהלכו. ברוב המקרים המטופלים יכולים לשוב לביתם כבר באותו היום, עם חבישה וקירור של הברך לצורך הפחתת הנפיחות. ההתאוששות והחזרה לשגרה אפשרית בתוך כמה שבועות-חודשים (בהתאם לפעולה שנעשתה), אם מקפידים על מעקב של הרופא/ה המנתח/ת ועל טיפול פיזיותרפי מותאם, שיחזק את הברך ויעזור להשיב את טווח התנועה שלה.

 

מהם הסיבוכים האפשריים בארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה נחשבת להליך בטוח למדי, אך כמו כל ניתוח גם בה עלולים להתרחש סיבוכים. נפיחות, נוקשות ואי נוחות מקומיים לאחר הפרוצדורה, שלרוב ישתפרו בתוך ימים עד שבועות לאחר הארתרוסקופיה. סיכונים חמורים יותר, כמו קריש דם, זיהום, דימום או פגיעה בעצבים, מתרחשים בשיעור הנמוך מאחוז אחד.

 

בית חולים רפאל

בית החולים רפאל, הממוקם בפארק עתידים בתל אביב, הינו בית החולים המתקדם בישראל, אשר בבסיס החזון העומד מאחורי הקמתו, ניצב ערך המצוינות. החתירה הבלתי-מתפשרת הזו למצוינות בכל תחום הנוגע לאיכות הטיפול ולחוויית המטופל, הפכו את רפאל לבחירה המועדפת על-ידי ציבור המטופלים והקהילה הרפואית, כאחד.

בבית החולים מבוצעים ניתוחים על ידי נבחרת הרופאים מהמובילים בישראל במגוון תחומים במטרה להביא לציבור רפואה איכותית ומתקדמת תוך שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. בית החולים מעניק תנאים נוחים במיוחד, בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח.

המצוינות של בית החולים רפאל באה לידי ביטוי בכל אחת מהמחלקות והמכונים הפועלים בו, כמו גם בתנאי האשפוז יוצאי הדופן, באיכות השירות והיחס האישי ובמקצועיות של הצוותים השונים.

למה לבחור בבית החולים רפאל?

 • מהרופאים המובילים בישראל
 • זמינות תורים גבוהה
 • חדרי ניתוח חדישים המאובזרים בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות בעולם
 • תודעת שרות ויחס אישי
 • תנאי אשפוז בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח היוקרתי התורמים להחלמה מיטבית
 • הסכמים עם חברות הביטוח וקופות החולים

 

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב