חזרה

ארתרוסקופיה קרסול

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

ארתרוסקופיה (Arthroscopy) ניתוח זעיר-פולשני המיועד לאבחנה ולטיפול בבעיות תוך מפרקיות שונות. ניתן לבצע ארתרוסקופיה בברך ובמפרקים הירך, הקרסול, המרפק כתף ושורש כף היד.

בארתרוסקופיה משתמשים בציוד זעיר שמצריך חתכים זעירים בלבד ולו יתרונות: פחות כאב אחרי הניתוח, סיכון מופחת לזיהומים והחלמה מהירה יותר, וחזרה מוקדמת לפעילות שגרתית.

ארתרוסקופיה אבחנתית נועדה למגוון מצבים כמו מכאב ממושך בברך, בנפיחות ובנוקשות, ובעיקר אם בדיקות שונות לא הצליחו לזהות בוודאות גבוהה את הגורם למגבלה.להערכת חומרת הנזק לאחר פגיעות שונות במפרק כמו פציעות ספורט, או בעקבות דלקת ניוונית ושחיקה (אוסטאוארתריטיס).

ארתרוסקופיה יכולה לשמש גם ככלי טיפולי למגוון פגיעות בתוך המפרק - מהוצאה של חלקי עצם או סחוס שנמצאים בחלל המפרקי, וכלה בתיקון סחוס פגוע ופעולות כירורגיות נוספות.

למה מיועדת ארתרוסקופיה של הברך?

ביצוע ארתרוסקופיה תומלץ על-ידי אורטופד מומחה לצורך אבחנה או לצורך טיפול בבעיה שזוהתה לפני כן ע"פ הבדיקה או בדיקות דימות שונות כמו MRI או CT.
ארתוסקופיה של הברך מאפשרת אבחון טיפול במגוון פגיעות ברקמות המרכיבות את המפרק , כמו קרע של הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) או האחורית (PCL), וקרע של סחוסי המניסקוס שמייצבים את עצם הירך על עצם השוק.

ארתרוסקופיה היא כלי יעיל לטיפול בשברי עצמות וחלקי סחוס הנארים בחלל המפרק. בנוסף, ניתן לטפל במסגרת ההליך במצבים כמו ציסטה על שם בייקר (Baker’s cyst) ובנפיחות של השק המפרקי.

כיצד מבוצעת ארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה מבוצעת תחת הרדמה כללית, אזורית או מקומית – המנתח/ת והרופא/ה המרדים/ה ישוחחו איתך על שיטת ההרדמה העדיפה למצבך.

במהלך ההליך, מחדירים את המצלמה ומכישירים ניתוחיים נוספים לתוך חלל המפרק. במהלך הפעולה נשטף המפרק בנוזל.

בסיום ההליך מנוקז הנוזל העודף מחלל הברך והחתכים הזעירים נתפרים.

ההתאוששות מארתרוסקופיה של הברך

ארתרוסקופיה היא כאמור ניתוח זעיר פולשני ועל פי רוב אינה נמשכת למעלה משעה. ברוב המקרים המטופלים יכולים ללכת הביתה כבר באותו היום עם חבישה וקירור של הברך לצורך הפחתת הנפיחות.

ההתאוששות והחזרה לשגרה אפשרית בתוך כמה שבועות אם מקפידים על מעקב של הרופא/ה המנתח/ת ועל טיפול פיזיותרפי מותאם, שיחזק את הברך ויעזור להשיב את טווח התנועה שלה.

מה הם הסיבוכים האפשריים בארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה נחשבת להליך בטוח למדי, אך כמו כל ניתוח גם בה עלולים להתרחש סיבוכים.
נפיחות, נוקשות ואי נוחות מקומיים לאחר הפרוצדורה, שלרוב ישתפרו בתוך ימים עד שבועות לאחר הארתרוסקופיה, סיכונים חמורים יותר, כמו קריש דם, זיהום, דימום או פגיעה בעצבים, מתרחשים בשיעור הנמוך מאחוז אחד.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה