חזרה

ארתרוסקופיה קרסול

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

ארתרוסקופיה (Arthroscopy) ניתוח זעיר-פולשני המיועד לאבחנה ולטיפול בבעיות תוך מפרקיות שונות. אפשר לבצע ארתרוסקופיה בברך ובמפרקי הירך, הקרסול, המרפק כתף ושורש כף היד. ניתן לבצע את ההליך בבית החולים רפאל עם נבחרת הרופאים המובילים בישראל, בזמינות תורים גבוהה, טכנולוגיות מתקדמות ותנאי אשפוז המזכירים את עולמות האירוח היוקרתי.

בארתרוסקופיה משתמשים בציוד זעיר שמצריך חתכים זעירים בלבד ולו יתרונות: פחות כאב אחרי הניתוח, סיכון מופחת לזיהומים והחלמה מהירה יותר, וחזרה מוקדמת לפעילות שגרתית.

ארתרוסקופיה אבחנתית נועדה למגוון מצבים כמו מכאב ממושך בקרסול, בנפיחות ובנוקשות, ובעיקר אם בדיקות שונות לא הצליחו לזהות בוודאות גבוהה את הגורם למגבלה. להערכת חומרת הנזק לאחר פגיעות שונות במפרק כמו פציעות ספורט, או בעקבות דלקת ניוונית ושחיקה (אוסטאוארתריטיס).

ארתרוסקופיה יכולה לשמש גם ככלי טיפולי למגוון פגיעות בתוך המפרק - מהוצאה של חלקי עצם או סחוס שנמצאים בחלל המפרקי, וכלה בתיקון סחוס פגוע ופעולות כירורגיות נוספות.

למה מיועדת ארתרוסקופיה של הקרסול?

ביצוע ארתרוסקופיה תומלץ על-ידי אורטופד מומחה לצורך אבחנה או לצורך טיפול בבעיה שזוהתה לפני כן ע"פ הבדיקה או בדיקות דימות שונות כמו MRI או CT.
ארתוסקופיה של הקרסול מאפשרת אבחון טיפול במגוון פגיעות ברקמות המרכיבות את המפרק , כמו קרע של הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) או האחורית (PCL), וקרע של סחוסי המניסקוס שמייצבים את עצם הירך על עצם השוק.

ארתרוסקופיה היא כלי יעיל לטיפול בשברי עצמות וחלקי סחוס הנארים בחלל המפרק. בנוסף, ניתן לטפל במסגרת ההליך במצבים כמו ציסטה על שם בייקר (Baker’s cyst) ובנפיחות של השק המפרקי.

כיצד מבוצעת ארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה מבוצעת תחת הרדמה כללית, אזורית או מקומית – המנתח/ת והרופא/ה המרדים/ה ישוחחו איתך על שיטת ההרדמה העדיפה למצבך.

במהלך ההליך, מחדירים את המצלמה ומכישירים ניתוחיים נוספים לתוך חלל המפרק. במהלך הפעולה נשטף המפרק בנוזל.

בסיום ההליך מנוקז הנוזל העודף מחלל הברך והחתכים הזעירים נתפרים.

ההתאוששות מארתרוסקופיה של הקרסול

ארתרוסקופיה היא כאמור ניתוח זעיר פולשני ועל פי רוב אינה נמשכת למעלה משעה. ברוב המקרים המטופלים יכולים ללכת הביתה כבר באותו היום עם חבישה וקירור של הברך לצורך הפחתת הנפיחות.

ההתאוששות והחזרה לשגרה אפשרית בתוך כמה שבועות אם מקפידים על מעקב של הרופא/ה המנתח/ת ועל טיפול פיזיותרפי מותאם, שיחזק את הברך ויעזור להשיב את טווח התנועה שלה.

מה הם הסיבוכים האפשריים בארתרוסקופיה?

ארתרוסקופיה נחשבת להליך בטוח למדי, אך כמו כל ניתוח גם בה עלולים להתרחש סיבוכים.
נפיחות, נוקשות ואי נוחות מקומיים לאחר הפרוצדורה, שלרוב ישתפרו בתוך ימים עד שבועות לאחר הארתרוסקופיה, סיכונים חמורים יותר, כמו קריש דם, זיהום, דימום או פגיעה בעצבים, מתרחשים בשיעור הנמוך מאחוז אחד.

בית חולים רפאל

בית החולים רפאל, הממוקם בפארק עתידים בתל אביב, הינו בית החולים המתקדם בישראל, אשר בבסיס החזון העומד מאחורי הקמתו, ניצב ערך המצוינות. החתירה הבלתי-מתפשרת הזו למצוינות בכל תחום הנוגע לאיכות הטיפול ולחוויית המטופל, הפכו את רפאל לבחירה המועדפת על-ידי ציבור המטופלים והקהילה הרפואית, כאחד.

בבית החולים מבוצעים ניתוחים על ידי נבחרת הרופאים מהמובילים בישראל במגוון תחומים במטרה להביא לציבור רפואה איכותית ומתקדמת תוך שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. בית החולים מעניק תנאים נוחים במיוחד, בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח.

המצוינות של בית החולים רפאל באה לידי ביטוי בכל אחת מהמחלקות והמכונים הפועלים בו, כמו גם בתנאי האשפוז יוצאי הדופן, באיכות השירות והיחס האישי ובמקצועיות של הצוותים השונים.

למה לבחור בבית החולים רפאל?

 • מהרופאים המובילים בישראל
 • זמינות תורים גבוהה
 • חדרי ניתוח חדישים המאובזרים בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות בעולם
 • תודעת שרות ויחס אישי
 • תנאי אשפוז בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח היוקרתי התורמים להחלמה מיטבית
 • הסכמים עם חברות הביטוח וקופות החולים

 

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב