חזרה

ארתרוסקופיה כתף

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

ארתרוסקופיה היא פרוצדורה העוזרת לאורתופדים/ות לראות, לאבחן ולטפל בבעיות הנמצאות בתוך חלל המפרק. הציוד הארתרוסקופי הוא מזערי, כך שניתן להסתפק בחתכים זעירים בלבד, המשאירים צלקות מינימליות על גבי המפרק ומקלים על ההחלמה אחרי הפרוצדורה.

ארתרוסקופיה של הכתף נמצאת בשימוש מאז שנות השבעים של המאה הקודמת והפכה את האבחנה, הטיפול וההחלמה של הכתף לקלה ומהירה יותר מאשר בעבר. משנה לשנה גם טכניקות השימוש בארתרוסקופיה משתפרות ומאפשרות הקלה נוספת עבור המטופלים.

מתי מומלץ לבצע ארתרוסקופיה?

הרופא/ה שלך עשוי/ה להמליץ על ביצוע ארתרוסקופיה לכתף במידה והנך סובל/ת מכאבים או ממצב רפואי מגביל אחר שאינו מגיב כצפוי לטיפולים שאינם ניתוחיים, כמו מנוחה, פיזיותרפיה, תרופות לשיכוך כאב ולמניעת דלקת, וזריקות נוגדות דלקת תוך-מפרקיות.

סיבות נפוצות לביצוע ארתרוסקופיה כוללות פגיעות בגיד המסובב, תיקון לברום, תיקון רצועות, הסרה של רקמה דלקתית או סחוס משוחרר, ותיקונים לצורך מניעת פריקות חוזרות. קיימות גם סיבות נוספות לביצוע ארתרוסקופיה, אך אלו פחות נפוצות.

מהלך הפרוצדורה

ארתרוסקופיה יכולה להתבצע תחת הרדמה כללית או אזורית, בהתאם למשך וטיב הפרוצדורה הצפויה. משך הארתרוסקופיה משתנה גם הוא בהתאם לפרוצדורה המתוכננת ולכל הפחות יעמוד על כחצי שעה.

לאחר ההרדמה ומיקום הכתף בתנוחה המתאימה לפרוצדורה, ייעשה פתח זעיר בכתף, דרכו תוכנס המצלמה, שתשדר למסך סמוך. במידת הצורך פתח או שניים נוספים ישמשו להכנסה של מכשירים שונים איתם יבוצע הניתוח עצמו.

הכנה לארתרוסקופיה

לפני הפרוצדורה יש לעבור בדיקה על-ידי אורתופד/ית מומחה/ית. כמו כן ייבחנו תיקך הרפואי והבדיקות המקדימות שנעשו, וזאת כדי לתכנן את הארתרוסקופיה בצורה המיטבית ביותר. לעיתים תתבקש/י לבצע בדיקות נוספות לפני הפגישה או ההליך עצמו.

יש לעבור הערכה מקדימה של רופא/ה מרדים/ה, ולהימצא בצום על פי הנחיות הצוות.

התאוששות לאחר הפרוצדורה

ארתרוסקופיה היא פעולה קצרה וניתן לרוב להשתחרר הביתה תוך מספר שעות. אחרי הפרוצדורה חשוב לשמור על מנוחה של היד במתלה וליטול משככי כאבים בהתאם להמלצת הרופא/ה. בהמשך עשוי/ה הרופא/ה להמליץ על ביצוע תרגילים לחיזוק הכתף ועל פיזיותרפיה, כדי להשיב את הזרוע לתפקוד מלא ככל הניתן.

סיבוכים אפשריים

רוב המטופלים לא חווים סיבוכים אחרי ארתרוסקופיה של הכתף, אך כמו בכל הליך ניתוחי, גם במקרה זה קיימים סיכונים, גם אם הם ברובם קטנים וקלים לטיפול. הסיכונים כוללים זיהום מקומי, דימום, התפתחות קרישי דם או פגיעה בכלי הדם והעצבים בסביבת המפרק.

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב