ניתוחים

וסטיבולקטומיה

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

וסטיבולקטומיה, המכונה גם ניתוח כריתת מבוא העריה, הוא ניתוח להקלה בתסמיני וסטיבולודיניה (vestibulodynia- כאב מקומי כתוצאה ממגע באזור פתח איבר המין הנשי). למרות שהכאב מופיע לרוב בעת קיום יחסי מין, הוא עלול להתעורר גם בהחדרת טמפון, מגע אחר ואף כתוצאה מלבוש צמוד.

מתי מבוצעת הפרוצדורה?

הניתוח מבוצע בנשים שסובלות מוסטיבולדניה תקופה ממושכת ולאחר שטיפולים לא-ניתוחיים לא הצליחו להביא לשיפור מספק. בנוסף, יש לשלול מצבים רפואיים אחרים שיכולים להסביר את הכאב ולטפל בהם לפני הפניה לטיפול ניתוחי.

מטרת הטיפול במסגרת וסטיבולקטומי היא הסרה של האזור הכואב, וכך להביא לשיפור משמעותי בכאב.

מהלך הניתוח:

הניתוח יכול להתבצע תחת הרדמה כללית או אזורית.

לפני תחילת הפעולה, אזור הניתוח בפתחת איבר המין יסומן על ידי המנתח/ת. לאחר מכן, האזור יוסר בצורה זהירה תוך שמירה על פתח השופכה. בניתוח מפרידים את מבוא העריה, כולל אזור טבעת קרום הבתולין, על-ידי חתך מסביב לשופכה. לאחר הסרת האזור, המנתח/ת מבצע/ת תפר על מנת לחבר את רירית הנרתיק לעור.

ההכנה לניתוח

לפני הניתוח תיפגשי רופא/ה גניקולוג/ית לצורך שיחה, בדיקה, סקירת תיקך הרפואי ובחינת התאמתך לטיפול באמצעות וסטיבולקטומי או טיפולים אחרים.
לעיתים יש צורך גם בהערכת רופא/ה מרדים/ה לפני הפעולה. במידה והניתוח מתבצע בהרדמה כללית, יש לשהות בצום לפני הניתוח על פי הנחיות הצוות.

לאחר הניתוח:

בחלק מהמקרים ניתן להשתחרר אחרי הפעולה, אך ייתכן שיומלץ לך להישאר להשגחה למשך הלילה.
הכאב באזור הניתוח עלול להיות מורגש עד כ-10 ימים אחריו. ניתן להקל עליו במספר דרכים: אמבטיות ישיבה, קרח, ומשככי כאבים.
ניתן לחזור לפעילות מינית כשמונה שבועות לאחר ביצוע הניתוח, בהתאם להמלצות הצוות הרפואי.

סיבוכים אפשריים

ככלל, ניתוח להסרת מבוא העריה הוא ניתוח יעיל לטווח הארוך עם אחוזי הצלחה גבוהים. עם זאת, כמו בכל פעולה רפואית, גם בוסטיבולקטומי ייתכנו סיבוכים.
סיבוכים בעת הפעולה הם נדירים ועלולים לכלול דימום, זיהום, שטף דם ופתיחה חלקית של פצע הניתוח. סיבוכים לטווח הארוך גם הם נדירים ועלולים לכלול ציסטה בבלוטת הברטולין, היחלשות הסוגרים ורגישות קבועה באזור הניתוח. בחלק מהמקרים הטיפול לא מצליח להביא להטבה.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה