חזרה

הצרת הנרתיק

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

ניתוח להצרת הנרתיק הוא ניתוח קוסמטי עבור תעלת הנרתיק, ולעיתים גם לחלקיו החיצוניים של הפות. הניתוח להצרת הנרתיק הוא אחד מתוך מספר ניתוחים פלסטיים הניתנים לביצוע באיברי המין.

באיברי הרבייה החיצוניים של האישה כלולים מספר חלקים חיצוניים לנרתיק, בהם השפתיים הגדולות (Labia Majora) החיצוניות ומכוסות השיער, השפתיים הקטנות (Labia Minora) הפנימיות יותר, והדגדגן, שנמצא קדמית לפתח השופכה. מתחת לשופכה נמצא פתח הנרתיק. כל אחד מחלקי הפות עשוי להשתנות או להיפגע עם הגיל ו/או לאחר לידה, וניתן לעבור ניתוח לשחזור צורתו. דף זה יעסוק בהצרה של הנרתיק בלבד.

מתי מומלץ לפנות לניתוח?

סיבה נפוצה לפנות לניתוח הצרת נרתיק היא לאחר לידה נרתיקית שגרמה לעיוות ו/או להרחבה של הנרתיק, אשר מפריעים לך. ניתוח זה יכול להיות נחוץ גם כחלק מתיקון ושיקום האיבר לאחר פגיעות אחרות.

מהלך הניתוח

הניתוח מבוצע תחת הרדמה מלאה, אך בחלק מהמקרים הוא ניתן לביצוע בהרדמה מקומית או אזורית.

במהלך הניתוח קובעים את מידת הרקמה העודפת שהסרתה תביא להצרת הנרתיק במידה מספקת. לאחר מכן רקמה זו מוסרת באמצעות החתך. הרקמה הנותרת מקורבת ונתפרת באמצעות תפרים.

הכנה לניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על ידי גינקולוג/ית מומחה/ית. כמו כן, יש לעבור הערכה על ידי רופא/ה מרדים/ה לפני הניתוח ולהימצא בצום על פי ההנחיות.

התאוששות לאחר הצרת נרתיק

ההתאוששות בדרך-כלל נעה בין שבוע לשבועיים, בהם תוכלי להרגיש חולשה. בימים הראשונים נפוצה גם תחושת כאב ׳עמוקה׳ באזור המפשעה. בדרך כלל מומלץ להימנע משימוש בטמפון או מקיום יחסי מין עד חודשיים לאחר הניתוח ובהתאם להמלצת הרופא/ה.

לפי מידת ההיצרות שבוצעה בניתוח, חלק מהמטופלות יונחו להשתמש במרחיבים בזמן תקופת ההחלמה.

סיבוכים אפשריים

ככל ניתוח, גם בביצוע היצרות של הנרתיק קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים, ובהם כאבים מקומיים, דימום וזיהום מקומי. לעיתים עלול להתפתח שינוי בתחושה באיבר המין, או הצטלקות לא תקינה שתביא להיצרות יתר. במידה וההחלמה אינה מיטבית, עלול להיות צורך בביצוע ניתוחים נוספים.

בדרך כלל, הניתוח מביא לתעלה הדוקה יותר, מה שיכול לעזור לסיפוק מיני רב יותר.

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב