חזרה

מתיחת בטן

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

דופן הבטן שלנו – המורכבת משרירים ורקמות חיבור, והעטופה בעור – מגנה על איברי הבטן הפנימיים שלנו. לאורך השנים דופן הבטן עוברת שינויים אסתטיים רבים המופיעים בעקבות הגיל, שינויים במשקל, הריונות, ניתוחים, מאפיינים תורשתיים ועוד.

דופן בטן מחוטבת, הדוקה ואסתטית יכולה להיות שאיפה קוסמטית של חלק מהאנשים המתקשים להשיג מטרה זו בעזרת כושר גופני ו/או דיאטה מתאימה.
במקרים מסוימים ניתוח למתיחת בטן עשוי לסייע בהשגת מראה בטן אסטטי ושטוח, גם אם הניתוח לא מחליף את הצורך בביצוע כושר גופני ובשמירה על תזונה בריאה.

מתי ניתן לעבור מתיחת בטן?

מראה הבטן יכול להוות מוקד לדאגות, לתסכול ולירידה בתחושת הביטחון העצמי של אנשים רבים. מתיחת בטן עשויה לשפר את המראה של דופן הבטן ובהתאם להקל על תחושות אלה.

עם זאת, חשוב לדעת כי מתיחת בטן אינה מעלימה סימני מתיחה ואינה מהווה תחליף לירידה במשקל ו/או לתכנית מתאימה של פעילות גופנית.

כמו כן, תוצאות הניתוח עלולות להיות מושפעות משינויים עתידיים במשקל. על כן, אם צפוי לך בעתיד שינוי משמעותי כמו ירידה במשקל או כניסה להריון, מומלץ לשקול את עיתוי מתיחת הבטן בהתאם.

מהלך הניתוח

מתיחת הבטן מתבצעת בעזרת תיקון שרירי הבטן הרפויים. לשם כך מתבצע חתך אחד או יותר סביב המפשעה ו/או הטבור, שמאפשרים למנתח/ת גישה לרקמות התת עוריות בבטן.

לאחר תיקון השרירים והסרת רקמות עור ושומן עודפות, עור הבטן נמתח בצורה מהודקת כדי להעניק לבטן את המראה השטוח והמחוטב הרצוי.

הניתוח מתבצע תחת הרדמה מלאה ואורך בין 2-3 שעות.

הכנה לפני הניתוח

לפני מתיחת הבטן יש לעבור הערכה רפואית אצל המנתח/ת הפלסטי/ת. הניתוח יתוכנן לפי המטרות האישיות שלך, תוך תיאום ציפיות עם התוצאות הצפויות.

הרדמה מלאה מחייבת הערכה מקדימה אצל מרדים/ה, כמו גם צום לפני הניתוח, בהתאם להמלצת הצוות הרפואי. אם ידוע לך על מחלות, נטילת תרופות או רגישויות כלשהן, יש לדווח על כך לרופא/ה.

התאוששות לאחר מתיחת בטן

אזור הבטן נחבש היטב לאחר הניתוח ולעיתים מונחים באופן זמני גם נקזים – צינורות קטנים ששומרים שלא יצטברו נוזלים עודפים באזור הניתוח. לעיתים יש צורך להישאר להשגחה באשפוז למשך לילה או שניים.

במקרים מסוימים תתבקש/י לשמור על אזור הבטן תחת לחץ קל באמצעות חבישה או מחוך, וזאת כדי לסייע בהתאוששות ובהפחתת הנפיחות. מומלץ להתייעץ עם הרופא/ה על משך ההתאוששות הצפוי לך, כמו גם על מועד החזרה לשגרה, ובפרט על החזרה לפעילות גופנית.

סיבוכים אפשריים

בימים הראשונים שלאחר הניתוח יתכן זיהום, דימום, נפיחות או כאבים בבטן, בעיקר באזור החתך.

לאחר הניתוח תיתכן הצטלקות לא תקינה של האזור, ירידה בתחושה העורית על פני הבטן, כאבים מתמשכים או יצירת מראה לא סימטרי. במקרים נדירים, ייתכן שיידרש ניתוח חוזר כדי להשיג את המראה האסתטי המבוקש.

תוצאות הניתוח יכולות להיות מושפעות מכניסה להריון ו/או משינויים חדים במשקל.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה