חזרה

ניתוח לתיקון לברום בכתף

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

מפרק הכתף הוא מפרק מסוג ׳מכתש ועלי׳, שמוחזק באמצעות רצועות ושרירים המקיפים אותו. צד ׳המכתש׳ של המפרק מוקף טבעת סחוסית הנקראת לברום (Labrum). הלברום מעמיק את המכתש ומעניק לכתף יציבות נוספת.

לעיתים יכולה פריקה של הכתף או משיכה ועיוות עוצמתיים של הזרוע לגרום לפגיעה ולקרע של הלברום– מצב שבדרך כלל כולל החלמה ממושכת וגורם לפגיעה ביציבות הכתף. השבת היציבות נעשית באמצעות תיקון ניתוחי של הלברום.

מתי מומלץ לבצע ניתוח?

ברוב המקרים ניתן להתחיל לטפל בקרעים של הלברום בצורה שאינה ניתוחית, לרבות תרופות נוגדות דלקת ופיזיותרפיה לחיזוק שרירי הכתף במשך מספר חודשים.

במידה והטיפולים השמרניים אינם מקלים על התסמינים, הרופא/ה שלך עשוי/ה להמליץ על פניה לניתוח לתיקון הקרעים.

מהלך הניתוח

הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה כללית ויכול להתבצע בגישה ארתרוסקופית, בה מכניסים מצלמה וציוד זעיר-פולשני לתוך חלל המפרק דרך חתכים זעירים, או בגישה פתוחה - דרך חתך גדול יותר על גבי הכתף. הגישה הניתוחית תיקבע בהתאם לגודל ולסוג הפגיעה, כמו גם בהתאם לגיל, לפעילות הגופנית שהמטופל/ת נוהג/ת לבצע, ולסוג עבודתך.

ישנם מספר סוגים של קרעים בלברום הכתף. המנתח/ת שלך יקבעו את הדרך המועדפת לטיפול בהתאם לממצאים שיעלו, בין היתר, במהלך הניתוח. לעיתים ניתן להסתפק בהסרה של חלקי הסחוס הפגועים או בתפירה של הקרעים. חלק מהפציעות לא ניתנות לתיקון בתפירה בלבד והן דורשות התערבות נוספת, כמו שחרור של הגיד הדו-ראשי באמצעות חיתוכו לצורך הקלת הכאב.

הכנה לניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על-ידי אורתופד/ית מומחה/ית, וכן ייבחנו תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות שנעשו, על מנת לתכנן את הניתוח המיטבי עבורך. כמו כן, יש לעבור הערכה של רופא/ה מרדים/ה לפני הניתוח, ולהימצא בצום על פי ההנחיות.


התאוששות לאחר תיקון לברום

חלק מהמטופלים יכולים להשתחרר הביתה תוך מספר שעות. ההחלמה וההתאוששות מהניתוח תלויות בגורמים רבים, אך בדרך כלל תוך שלושה עד ארבעה חודשים הלברום מתאחה ומתחזק. ברוב המקרים ניתן להתחיל בפעילות לשיקום הכתף תוך כמה שבועות מהניתוח, בהתאם לקצב ההחלמה האישי ולהמלצת המנתח/ת.

טווח התנועה אחרי הניתוח גם הוא תלוי במספר רב של גורמים וקשה לחזות זאת מראש. עם זאת, רוב המטופלים מצליח לחזור לפעילות מלאה של הכתף לאחר הניתוח, ולספורט בעצימות דומה לכפי שנהג לבצע לפני הניתוח.

סיבוכים אפשריים

רבים מהמטופלים לא חווים סיבוכים משמעותיים בעקבות הפרוצדורה. עם זאת, קיימים מספר סיכונים שעלולים לצוץ ובהם זיהום מקומי, פגיעה בכלי דם או בעצבים, התפתחות קריש דם בחלל המפרק. נוקשות של הכתף אפשרית גם היא בעקבות ההתערבות הניתוחית.

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב