חזרה

כריתת ערמונית בגישה רובוטית

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

הערמונית היא בלוטה שמהווה חלק ממערכת המין הזכרית והיא ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן. ניתן לבצע את ההליך בבית החולים רפאל עם נבחרת הרופאים המובילים בישראל, בזמינות תורים גבוהה, טכנולוגיות מתקדמות ותנאי אשפוז המזכירים את עולמות האירוח היוקרתי.

הבלוטה, דרכה עוברת השופכה, אחראית על ייצור של חלק מנוזל הזרע. ממאירות של הערמונית היא הסרטן השכיח ביותר בקרב גברים. קיימות גישות שונות לטיפול ניתוחי בסרטן הערמונית. ניתוח בסיוע רובוט דה וינצ׳י נחשב לאחת מהשיטות החדשניות והמתקדמות מבניהן.

מתי ניתן לעבור כריתה של הערמונית בסיוע רובוט?

כריתת הערמונית משמשת כטיפול העיקרי במקרה של מחלה מקומית, ללא גרורות. הכריתה לרוב מתבצעת בשיטה רדיקלית, כלומר עם הסרה של רקמות סמוכות לערמונית. הבחירה בגישה תלויה במצב המטופל ובשלב המחלה.

רובוט דה וינצ׳י מאפשר למנתח/ת רמת דיוק גבוהה ביותר, עם ראייה תלת ממדית של אזור הניתוח ויכולת לבצע פעולות עדינות במיוחד. בהשוואה לגישות האחרות לכריתת הערמונית, גישה זו מאפשרת למנתח/ת עם מיומנות גבוהה להפחית את שיעורי הכאב והדימום, לצד קיצור זמן ההתאוששות.

מהלך הניתוח

דרך מספר חתכים זעירים בדופן הבטן, המנתח/ת מכניס/ה את כלי הניתוח הרובוטיים יחד עם המצלמה התלת ממדית. המצלמה ברובוט דה וינצ׳י מגדילה פי 15 את שדה הראיה ומאפשרת למנתח/ת לראות גם כלי דם ועצבים קטנים.

המנתח/ת, אשר לרוב נמצא/ת באותו החדר או בחדר הסמוך ושולט/ת ברובוט דרך קונסולה, מסיר/ה בזהירות את הערמונית ואת הרקמות הסמוכות לה, לפי הצורך.

הניתוח אורך כ-4 שעות ומתבצע תחת הרדמה מלאה.

הכנה לפני הניתוח

כדי לבחון את התאמתך לכריתה רובוטית של הערמונית, יש לעבור בדיקה אצל האורולוג/ית המנתח/ת. הערכת מרדים/ה נחוצה בנוסף לכך. יש להימצא בצום על פי הנחיות הצוות.

התאוששות לאחר כריתת ערמונית בסיוע רובוט

כריתה רובוטית מקצרת את זמן ההתאוששות, לרבות את זמן האשפוז, אשר לרוב נמשך כיום-יומיים לאחר הניתוח. היא מפחיתה גם את הכאבים, אולם ניתן להיעזר במשככי כאבים לפי המלצת הרופא/ה ובהתאם לצורך.

השארת קתטר נעשית במטרה לעזור בהטלת השתן. הקתטר לרב נשאר בין 1-3 שבועות לאחר הניתוח, בדומה לגישות אחרות לכריתת הערמונית.

המשך המעקב ו/או הטיפול האורולוגי והאונקולוגי יקבעו בהתאם לתוצאות הניתוח ויחד עם הרופא/ה המטפל/ת שלך.

סיבוכים אפשריים

שיעור הסיבוכים לאחר כריתת ערמונית בגישה רובוטית דומים לשיעור הסיבוכים בגישות אחרות. סיבוכים אלה כוללים בין היתר בריחת שתן או אין אונות (אימפוטנציה). שני מצבים אלו עשויים להשתפר עם הזמן. כריתת ערמונית מובילה לעקרות.

גישה רובוטית מפחיתה את שיעור הדימום, בשל הדיוק הרב שהיא מאפשרת. עם זאת, ייתכנו סיבוכים מידיים נוספים כגון זיהום או פגיעה באיברים סמוכים כמו השלפוחית.

 

בית חולים רפאל

בית החולים רפאל, הממוקם בפארק עתידים בתל אביב, הינו בית החולים המתקדם בישראל, אשר בבסיס החזון העומד מאחורי הקמתו, ניצב ערך המצוינות. החתירה הבלתי-מתפשרת הזו למצוינות בכל תחום הנוגע לאיכות הטיפול ולחוויית המטופל, הפכו את רפאל לבחירה המועדפת על-ידי ציבור המטופלים והקהילה הרפואית, כאחד.

בבית החולים מבוצעים ניתוחים על ידי נבחרת הרופאים מהמובילים בישראל במגוון תחומים במטרה להביא לציבור רפואה איכותית ומתקדמת תוך שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. בית החולים מעניק תנאים נוחים במיוחד, בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח.

המצוינות של בית החולים רפאל באה לידי ביטוי בכל אחת מהמחלקות והמכונים הפועלים בו, כמו גם בתנאי האשפוז יוצאי הדופן, באיכות השירות והיחס האישי ובמקצועיות של הצוותים השונים.

למה לבחור בבית החולים רפאל?

 • מהרופאים המובילים בישראל
 • זמינות תורים גבוהה
 • חדרי ניתוח חדישים המאובזרים בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות בעולם
 • תודעת שרות ויחס אישי
 • תנאי אשפוז בסטנדרטים המוכרים מעולמות האירוח היוקרתי התורמים להחלמה מיטבית
 • הסכמים עם חברות הביטוח וקופות החולים

 

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב