ניתוחים

הצמדת אוזניים

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

אוזניים בולטות או גדולות מהרגיל יכולות למשוך תשומת לב רבה לצורת הפנים ומפריעות לדימוי העצמי עבור חלק מהאנשים.

ניתוח להצמדת אוזניים (אוטופלסטיה) מאפשר תיקון קוסמטי של אוזניים בולטות בעזרת שינויים פלסטיים שונים.

מתי ניתן לעבור הצמדת אוזניים?

ניתוח להצמדת אוזניים יכול להתאים לבעלי אוזניים בולטות או אוזניים גדולות ביחס לגודל הראש אשר אינם מרוצים מהמראה של אוזניהם. הניתוח מתאים גם לאלו שעברו ניתוח אוזניים בעבר ומעוניינים לשפר אותו.

הניתוח מבוצע לרוב בקרב ילדים מעל גיל 5, שכן סביב גיל זה האוזניים מגיעות לגודלן הסופי. בדרך-כלל הניתוח כולל את שתי האוזניים כדי לשמור על מראה סימטרי.

מהלך הניתוח

כדי לשנות את מבנה האוזן, המנתח/ת מבצע/ת לרוב חתך קטן מאחורי האוזן כדי לחשוף את הסחוס. במידת הצורך, ניתן להסיר חתיכות מסחוס האוזן.

בעזרת שינויים פלסטיים ותפירות מתאימות, ניתן לשנות את מיקום האוזן ואת צורתה.

הניתוח אורך כשעתיים, ויכול להתבצע בהרדמה מקומית או מלאה.

הכנה לפני הניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על ידי רופא/ה פלסטיקאי/ת מומחה/ית כדי לבחון את תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות שנעשו, וזאת על מנת לתכנן את הניתוח המיטבי עבורך. כמו כן, יש לעבור הערכה של רופא/ה מרדים/ה לפני הניתוח ולהימצא בצום על פי ההנחיות.

התאוששות לאחר הצמדת אוזניים

לאחר הניתוח האוזניים נשארות חבושות ותיתכן תחושה של אי נוחות וכאבים באזור. ניתן להקל על הכאבים עם משככים לפי הצורך. יש להקפיד על היגיינה באזור החבישה ולהפחית לחץ על האוזניים המנותחות – למשל להימנע במידת האפשר משינה על האוזניים.

לאחר הסרת התחבושות ייתכן שהאוזניים יהיו אדומות ונפוחות. משך ההחלמה עשוי להשתנות וכדאי להתייעץ עם הרופא/ה על תהליך החזרה לשגרה ולפעילות יומיומית.

סיבוכים אפשריים

לאחר הניתוח ייתכן זיהום או דימום באזור החתך. הזיהום יכול לערב גם את סחוס האוזן.

למרות האזור המוסתר, תיתכן התפתחות צלקת לא קוסמטית באזור חתכי הניתוח. כמו כן, יתכנו שינויי חישה באזור. לעיתים התוצאה הקוסמטית אינה סימטרית או שהאוזניים מקבלות קווי מתאר שנראים לא טבעיים.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה