ניתוחים

תיקון פטמה

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

פטמה הפוכה היא מצב שכיח יחסית המופיע בעד כ-10% מהנשים. בחלק מהמקרים מדובר במצב מולד, במקרים אחרים זהו מצב המופיע בהמשך החיים. פטמה הפוכה עלולה להוות מטרד קוסמטי ואף להפריע בהנקה.

תיקון קוסמטי של פטמה הפוכה יכול להתבצע בעזרת ניתוח לתיקון הפטמה.

מתי ניתן לעבור ניתוח לתיקון הפטמה?

פטמה הפוכה יכולה להופיע בכל שלב: בילדות, בעת התפתחות השדיים בהתבגרות, או כשינויים לאחר הנקה. מרבית המקרים מערבים את שתי הפטמות. לעיתים הופעת פטמה הפוכה יכולה להעיד על תהליך בתוך השד שמצריך בירור רפואי.

משיכת הפטמה נגרמת בגלל הצטלקות סביב צינורות החלב או התקצרות הצינורות עצמם. הצינורות שמובילים לפטמה יכולים לגרום למשיכתה.

ניתוח לתיקון הפטמה ״משחרר״ את הפטמה המשוכה כדי שתבלוט כלפי חוץ ותקובע במצב זה. ניתן לבצע אותו יחד עם ניתוחי שד פלסטיים נוספים.

מהלך הניתוח

שחזור הפטמה ההפוכה יכול להתבצע במספר גישות כירורגיות, בין היתר כתלות ברצון האישה לשמר את יכולת ההנקה. המנתח/ת מבצע/ת חתך בבסיס הפטמה או לאורכה, לפי הגישה שנבחרה, כדי לשחרר את הרקמה הצלקתית סביב צינורות.

אם האישה מעוניינת לשמר את היכולת להניק, מתבצע חיתוך עדין של רקמת הצלקת סביב צינורות החלב.
במקרים רבים נעשה שימוש בתפרים פנימיים משמשים את המנתח/ת בשביל לייצב מחדש את הפטמה ההפוכה.

הניתוח יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או מלאה והוא נמשך כשעה.

הכנה לפני הניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על ידי רופא/ה פלסטיקאי/ת מומחה/ית, לצורך בחינת תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות שנעשו על מנת לתכנן את הניתוח המיטבי עבורך. במידה והניתוח יתבצע תחת הרדמה מלאה, יש לעבור בנוסף הערכה של מרדים/ה לפני הניתוח ולהימצא בצום על פי ההנחיות.

התאוששות לאחר תיקון פטמה

ניתן לחזור הביתה עוד ביום הניתוח. לאחר תיקון הפטמה יש להקפיד על חבישה מקומית בהתאם להנחיות הרופא/ה. לעתים יש צורך במספר ימי מנוחה ולרוב כדאי להימנע מהרמת משאות כבדים או ממאמץ גופני משמעותי בתקופה שלאחר הניתוח.

יש להישמע להנחיות הרופא/ה באשר לשמירה על הפטמה המנותחת ולגבי תהליך החזרה לשגרה.

תוצאות הניתוח נראות באופן כמעט מידי ולרוב מובילות לשיעורי שביעות רצון גבוהים.

סיבוכים אפשריים

תיתכן התפתחות של דימום או זיהום באזור הפטמה לאחר הניתוח. הצלקת הניתוחית עלולה להיות בולטת או לגרום לעיוות במראה השד. ייתכנו שינויים בתחושה או נימולים באזור הפטמה. לאחר התיקון יכול להיווצר מראה א-סימטרי בין השדיים ותיתכן חזרה של הפטמה ההפוכה.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה