חזרה

שחזור אוזן

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

האוזן היא מבנה סחוסי שממשיך להתפתח עד גיל 5 בערך. בעיות שונות במראה האוזן יכולות להיות מולדות או נרכשות בעקבות פגיעה באוזן, ולהוביל למראה לא תקין.

שחזור האוזן הפגועה בעזרת ניתוח פלסטי נועד לתקן פגמים אלו וליצור צורת אוזן בעלת מראה טבעי יותר.

מתי ניתן לעבור שחזור פלסטי של האוזן?

ניתוח לשחזור האוזן מיועד למי שסובל/ת משינויים מבניים באפרכסת החיצונית של האוזן.

שינויים אלו עשויים להיות מולדים, כמו אוזן שהתפתחה בצורה חלקית ולעיתים נדירות אף אוזן חסרה לחלוטין. במקרים אחרים מדובר באוזן תקינה שעברה טראומה או תאונה, או שצורתה השתנתה בעקבות מחלה המערבת את האוזן.

מהלך הניתוח

קיימות אפשרויות שונות לשחזור האוזן בניתוחים שונים, והבחירה מתבססת על המצב אותו רוצים לתקן.

לדוגמה כדי לתקן מצב של אוזן קטנה מולדת (מיקרוטיה) ניתן ליצור 'אוזן חדשה' בעזרת שתל סחוסי שנלקח מהמטופל/ת עצמו/ה – לדוגמה מסחוסי הצלעות – או משתל מלאכותי. במקרה של שתל עצמי נהוג לבצע את הניתוח בשני שלבים נפרדים.

במקרים של עיוות חיצוני ניתן לטפל בצורה מקומית ולבצע שינויים במבנה האוזן. המנתח/ת משלים/ה את הרקמה החסרה או הפגועה בעזרת שתלים ותפרים מתאימים. עבור אוזניים בולטות ניתן לעבור ניתוח הצמדת אוזניים.

הניתוח מתבצע תחת הרדמה מלאה. כתלות בגישה ובמספר השלבים, ולעיתים הוא יכול להימשך עד 6 שעות.

הכנה לפני הניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על ידי רופא/ה פלסטיקאי/ת מומחה/ית, אשר יבחנו את תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות שנעשו על מנת לתכנן את הניתוח המיטבי עבורך. יש לעבור בנוסף הערכה של מרדים/ה לפני הניתוח ולהימצא בצום על פי ההנחיות.

התאוששות לאחר שחזור אוזן

משך ההתאוששות משתנה בין מטופל/ת למטופל/ת ותלוי בין היתר בהיקף הניתוח ובגישה שנבחרה. לעיתים יש צורך להישאר להשגחה באשפוז למשך כמה לילות.

האוזניים נותרות חבושות בימים הראשונים שלאחר הניתוח ותיתכן תחושה של כאב ונפיחות באזור. יש להימנע משינה על האוזניים בשבועיים הראשונים לאחר ניתוח השחזור. יש להישמע להנחיות הרופא/ה לגבי היגיינת האזור והגנה על השחזור החדש.

סיבוכים אפשריים

לאחר שחזור האוזן ייתכן דימום או זיהום באזור השתלים. תיתכן הצטלקות סביב האוזן, שעשויה לדהות במידה מסוימת עם הזמן. השחזור יכול להיות א-סימטרי או להוביל לשיפור קוסמטי חלקי. תיתכן תחושה ירודה או תחושת נימול סביב אזור הניתוח.

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב