ניתוחים

שאיבת שומן

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

השמנת יתר, לצד שכיחות גבוהה של מחלות וסיבוכים רפואיים, יכולה להוביל גם לדימוי עצמי נמוך עם תסכולים רבים על רקע הקשיים בירידה במשקל.

שאיבת שומן היא טיפול קוסמטי שמטרתו להסיר את רקמות השומן העודפות, אך הוא אינו מסייע בירידה במשקל או בטיפול בבעיות הרפואיות הכרוכות בהשמנת יתר.

מתי ניתן לעבור שאיבת שומן?

טיפול בשאיבת שומן מסיר את השומן העודף באזורים ספציפיים כמו בבטן, בזרועות, בירכיים ועוד. הוא יכול לשמש גם לשם הקטנת שדיים בנשים ובגברים כאחד.

הסרת רקמת השומן מסייעת ב״עיצוב״ קווי המתאר החיצוניים של הגוף, אך היא מוגבלת ביכולתה לשנות פגמים ניכרים במראה החיצוני. היא נועדה בעיקר לאנשים עם משקל יציב וללא מחלות רקע משמעותיות, אשר דיאטה ו/או ספורט לא סייעו להם.

מהלך הניתוח

כיום קיימות מספר טכניקות לביצוע שאיבת שומן. הבחירה בטכניקה אחת על פני אחרת נעשית בהתאם להעדפות המנתח/ת ולפי המטרות הקוסמטיות של המטופל/ת.

הסוג הנפוץ ביותר של שאיבת השומן מתבסס על הזרקת מי מלח, תרופה מאלחשת ותרופה שמכווצת כלי דם אל האזור שבו מטפלים. לאחר מכן, מחדירים צינור זעיר לאזור ושואבים את הנוזל, ואיתו את השומן. אחרים נעזרים במכשירים מבוססי אולטרסאונד, לייזר או ויברציות במטרה ״לפרק״ את רקמת השומן ולהקל על הוצאתו.

כתלות בטכניקה ובאזור השאיבה, הניתוח עשוי להתבצע בעזרת הרדמה מקומית של אזור הניתוח או תחת הרדמה מלאה. שאיבת שומן נמשכת בין 1-3 שעות, בהתאם להיקף השומן הנשאב.

הכנה לפני הניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על-ידי רופא/ה פלסטיקאי/ת מומחה/ית כדי לבחון את ההיסטוריה הרפואית שלך, לבצע בדיקות מקדימות ולבחור את הטכניקה המתאימה עבורך לשאיבת שומן. כמו כן, יש לעבור הערכה של רופא/ה מרדים/ה לפני הניתוח, ולהישאר בצום לפי ההנחיות – בהתאם לסוג ההרדמה שתבוצע.

התאוששות לאחר שאיבת שומן

בימים הראשונים לאחר שאיבת השומן תיתכן נפיחות והצטברות של נוזלים באזור הפרוצדורה. עם הזמן העור יתעצב סביב הרקמה המחודשת. חבישה לוחצת באזור הניתוח יכולה לסייע לירידת הנפיחות.

האפקט הקוסמטי של שאיבת השומן תלוי בין היתר בשמירה על משקל מאוזן. עליה במשקל לאחר שאיבת שומן יכולה לשנות את פיזור השומן ובהתאם את תוצאות ההליך.

סיבוכים אפשריים

תיתכן הצטברות נוזלים, דימום או זיהום מקומיים לאחר ההליך. שאיבת שומן יכולה לשנות את מראה העור או את מרקם הרקמה התת-עורית. תיתכן פגיעה עצבית שתוביל לתחושת נימול באזור. לעיתים מדובר בשינויים קבועים.

כפי שצוין לעיל, שאיבת שומן אינה מסייעת במחלות הקשורות להשמנה לרבות סוכרת ומחלות לב.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה