ניתוחים

קיפופלסטיה

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

קיפופלסטיה (Balloon Kyphoplasty) היא הליך זעיר פולשני שנועד לטפל בשברי דחיסה של חוליות עמוד השדרה, הנגרמים לרוב מספיגת עצם מוגברת (אוסטאופורוזיס). בהליך זה משתמשים בבלון מיוחד, שביחד עם דבק עצם מאפשר לתקן עיוותים הנגרמים במבנה עמוד השדרה, להשיב גובה שאבד בעקבות שבר ולהקל על כאב.

מתי מבוצעת הפרוצדורה?

קיפופלסטיה יכולה להשיב את גובהה של חוליה שנשברה ונדחסה, להקל על כאבים שנגרמים בעקבות הפגיעה ולשפר את התנוחה. לפני ההחלטה על קיפופלסטיה יש להיוועץ עם הרופא/ה המטפל/ת על דרכי הטיפול הקיימות לכאב ולתסמינים נוספים הנגרמים משברים בחוליות, משום שהליך זה אינו מתאים לכל המטופלים.

מהלך הפרוצדורה

ההליך מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה, בהתאם להעדפתך ולשיקולי הצוות הרפואי.

במהלך קיפופלסטיה משתמשים בשיקוף רנטגן על-מנת להחדיר בלון מיוחד אל החולייה שבה רוצים לטפל. לאחר הוצאת הבלון נוצר חלל, אותו ממלאים בדבק עצמות שמייצב את עמוד השדרה ומחזק את החולייה.

ההליך אורך כשעה עבור כל שבר.

הכנה לקיפופלסטיה

לפני הפרוצדורה תיערך בדיקה גופנית וייבחנו התיק הרפואי ובדיקות ההדמיה המקדימות שבוצעו לעמוד השדרה, על-ידי הרופא/ה המטפל/ת. בחלק מהמקרים יכול/ה הרופא/ה להמליץ על בדיקות נוספות על מנת להחליט על הגישה הטיפולית הנכונה ביותר.

קיפופלסטיה יכולה להתבצע תחת הרדמה מקומית או מלאה, אשר מצריכה הערכה מקדימה של רופא/ה מרדים/ה.

התאוששות לאחר הפרוצדורה

השבת מבנה החולייה מאפשרת תיקון של הגובה ושל הקימורים בעמוד השדרה, מה שאמור להפחית את הלחץ מהחוליות הסמוכות ולהקטין את הסיכון שלהן להישבר. ההקלה בכאבים המושגת באמצעות הפרוצדורה היא לרוב מהירה. לעיתים ניתן לחזור לתנועה ולפעילות מיד לאחר הפרוצדורה ללא הגבלות.

בדרך-כלל ניתן להשתחרר הביתה לאחר מנוחה קצרה, עוד באותו היום.

סיבוכים אפשריים

שיעור הסיבוכים לאחר קיפופלסטיה הוא נמוך, אך כמו בכל פרוצדורה כירורגית קיים סיכון לדימום ולזיהום מקומי. כמו כן, דבק העצמות עלול לדלוף מהחלל המקורי והפרוצדורה יכולה לגרום להחמרה של כאבי הגב או לפגיעה בעצבים, שתוביל לנימול או לחולשה באזורים שונים בגוף.

יש להתייעץ עם הרופא/ה המטפל/ת על הסיכויים והסיכונים של ההליך בהתאם למצבכם הרפואי הייחודי.

 

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה