ניתוחים

השתלת תותב פין

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

תותב פין הוא מכשיר הממוקם בתוך איבר המין ומאפשר לגברים הסובלים מאין-אונות או מהפרעה בזקפה (Erectile Dysfunction) להשיג זקפה באופן מכאני. אחד מסוגי התותבים העיקריים המשמשים להליך זה הוא תותב פין מתנפח, הבנוי ממספר חלקים המושתלים בפין עצמו, בשק האשכים ובבטן.
המערכת המושתלת מורכבת משני צינורות מתנפחים המושתלים בפין, תא מאגר לנוזלים שמונח לרוב בחלל הבטן, משאבה ושסתום שחרור שנמצאים בשק האשכים. על מנת להגיע לזקפה יש למלא את הצינורות בנוזל מהמאגר באמצעות המשאבה על מנת שהפין יזדקר. לאחר קיום יחסי המין ניתן לשחרר את הלחץ ולהשיב את הנוזלים למאגר.


למה ומתי ניתן לפנות לניתוח השתלת תותב


רוב הגברים הסובלים מאין-אונות מצליחים להגיע לתפקוד תקין באמצעות טיפולים תרופתיים או משאבת פין חיצונית, אך כאשר טיפולים אלו אינם אפשריים מסיבות שונות או שלא הצליחו לפתור את הבעיה בתפקוד המיני, ניתן לשקול השתלת תותב.
סיבה נוספת להשתלה של תותב היא התערבות ניתוחית שנעשית מסיבות אחרות בפין ועלולה להשאיר צלקות משמעותיות בחללים הפנימיים ולגרום לעיוות ולזקפה כואבת (מחלת פיירוני ).
חשוב לדעת ולזכור שתותב לפין אינו מתאים לכולם וישנם מצבים שאינם מאפשרים את השתלתו כמו זיהום פעיל, סוכרת שאינה מאוזנת או אין-אונות הנובעת ממתחים אישיים וחברתיים, שיכולה להיות הפיכה. כמו כן, תותב פין אינו מעלה את החשק המיני או את הריגוש במהלך יחסים ואינו מגדיל את איבר המין.


כיצד מבוצע הניתוח?


הניתוח עשוי להמשך מספר שעות והוא יכול להתבצע בהרדמה מלאה או אזורית דרך זריקה הניתנת לחוט השדרה.
הניתוח מתבצע דרך שק האשכים בצמוד לחלקו התחתון של הפין, לשם יוחדרו הצינורות המתנפחים והמשאבה. בחלק מהמקרים ניתן להכניס גם את תא מאגר הנוזלים דרך אותו חתך, אך במידה ובוצע בעבר ניתוח בבטן או במפשעה, המאגר יוכנס דרך מקום אחר בבטן התחתונה לצורך שמירה על הבטיחות.
בסיום הניתוח יוכנס נקז זמני דרך החתכים כדי למנוע הצטברות דם, והצינורות ינופחו על מנת למנוע דימומים ולהקל על חבישת הפין בסיום.


מהלך ההתאוששות


רוב המטופלים יכולים להשתחרר מבית החולים לאחר לילה אחד באשפוז. שימוש במשככי כאבים על פי המלצת הצוות הרפואי הוא חשוב, מומלץ להימנע מכאבים ואי נוחות מיותרים.
בדרך כלל ניתן להוציא את הנקז ביום שלאחר הניתוח יחד עם שחרור חלקי של הלחץ מהתותב. את התותב מומלץ שלא לנפח באופן עצמאי לפני שנעשית הדרכה בנוגע לשימוש נכון בו, שמתבצעת לרוב מספר שבועות אחרי הניתוח.
בדרך כלל יידרשו לפחות שבועיים של מנוחה לפני החזרה לשגרה ולעבודה, יש להימנע בתקופה זו מהרמת משאות כבדים. משך זמן זה יכול להתארך עד שישה שבועות במידה והעבודה כוללת סביבה מלוכלכת או פעילות גופנית משמעותית.
החזרה לפעילות מינית תוכל להתבצע כשישה שבועות לאחר הניתוח בהתאם להמלצת הצוות הרפואי, לאחר תרגול יומי של ניפוח התותב למספר דקות בכל יום וביקורת במרפאה על מנת לוודא שנעשה שימוש נכון וישנה החלמה מלאה של החתכים.


מה הסיבוכים האפשריים בניתוח זה?

כמו לכל ניתוח, גם בהשתלת תותב יכולים להיות סיבוכים שונים, אך הם אינם נפוצים. סיבוך אפשרי אחד הוא זיהום, שיכול להתרחש בכל ניתוח והסיכון לו מוגבר במידה ולמטופל יש סוכרת או פגיעה בחוט השדרה. זיהום ניתן למניעה ולטיפול באמצעות אנטיביוטיקה שניתנת בסמוך לניתוח.
בחלק מהמקרים יכולות להתפתח הידבקויות והצטלקויות המעוותות את עור הפין או מונעות את החלמתו. במקרים נדירים התותב עלול לבלוט דרך העור או לתפקד שלא כהלכה, דבר שיצריך ניתוח חוזר לתיקון, הסרה או החלפה שלו.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה