חזרה

ניתוח לתיקון הלוקס ולגוס

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

המונח בוהן קלובה (Hallux Valgus) מתייחס למצב בו המפרק בבוהן נוטה לצד אחד וגורם לכך שהבוהן תסטה הצידה. ככל שסטיית הבוהן גדולה יותר כך גדל הסיכון לשפשוף של הבהונות זו בזו וכנגד הנעליים, מצב שעלול לגרום לגירוי, אדמומיות וכאב.

ללא טיפול, העיוות עלול לפגוע במנח הרגל כולה ובפיזור המשקל, מה שמגביר את הכאב בזמן הליכה. ניתוח הלוקס ולגוס יכול לטפל במצב ולהתבצע בגישה זעיר פולשנית.

מתי מבוצעת הפרוצדורה?

חלק ניכר ממקרי הבוהן הקלובה אינם מלווים בכאבים או במגבלה, אך במידה ומתפתחים כאבים בכף הרגל יומלץ על-ידי הרופא/ה המטפל/ת על מספר טיפולים שמרניים כמו נעליים רחבות, תרופות או מדרסים.

כאשר אלו לא מספקים את ההטבה הדרושה, הרופא/ה עשוי/ה להמליץ על פניה לטיפול ניתוחי. סיבות נוספות להפניה לניתוח יכולות להיות דלקת שמתפתחת בבוהן, עיוות משמעותי של צורת הרגל או הגבלה בתנועות הכיפוף והיישור של הבוהן.

מהלך הניתוח

בניגוד לניתוח בגישה פתוחה שמצריך יצירת פתח גדול בעור, הניתוח בגישה הזעיר-פולשנית כולל מספר פתחים זעירים (כ-3 מ״מ) דרכם מבצע הצוות המנתח את ההליך, שמטרתו היא יישור הבהונות זו לצד זו על-ידי תיקון העיוותים שהתפתחו במפרק.

רוב הניתוחים לתיקון בוהן קלובה מתבצעים במסגרת אשפוז יום ותחת הרדמה אזורית המשפיעה רק על כף הרגל. משך הניתוח משתנה בהתאם לסוג התיקון הנדרש ונע לרוב בין שעה לשעתיים.

הכנה לניתוח

לפני הניתוח הצוות המטפל ייבחן אותך, את תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות שונות שנעשו לצורך התכנון המיטבי של הניתוח המתאים עבורך.

התאוששות לאחר הפרוצדורה

ברוב המקרים ניתן להשתחרר הביתה כבר ביום הניתוח, לאחר התאוששות קצרה.

הגישה הזעיר-פולשנית לניתוח זה מאפשרת החלמה מהירה יותר של האזור המנותח, הפחתה של קישיון מפרקי שעלול להתפתח אחריו, וגם ירידה בסיכון לזיהום.

אחרי הניתוח ניתן להשתחרר הביתה עם ליווי של קרוב/ת משפחה ותוך שימוש בנעל אורתופדית. יש להשתמש בנעל זו במשך מספר שבועות ובהתאם להמלצת הרופא/ה המנתח/ת על מנת להקל על הבוהן ולשפר את סיכויי ההחלמה. נפיחות באזור הניתוח יכולה להמשך גם מספר חודשים, תוך שיפור הדרגתי.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל ניתוח, גם בתיקון בוהן קלובה קיימים סיבוכים מקומיים. בין הסיבוכים האפשריים ניתן לכלול נוקשות במפרק, נימול, נפיחות, זיהום מקומי ועיכוב בריפוי הפצע. באמצעות הניתוח הזעיר פולשני והקפדה על הנחיות הרופאים ניתן להפחית את הסיכון לסיבוכים.

 

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב