חזרה

טיפולים ממוקדים לסרטן הערמונית (Focal treatment)

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

טיפול פוקאלי הינו טיפול ממוקד בסרטן הערמונית. מטרתו לטפל באזור הפגוע בלבד באיבר ולשמר ככל הניתן את החלקים הבריאים סביבו ובכך להימנע מכריתה מלאה של בלוטת הערמונית.
בשנים האחרונות שיטת הדגימה של התאים הסרטניים מתבצעת באמצעות ביופסיה תחת הדמיית MRI הלוא היא ביופסיית פיוז'ן. האבחון המדויק של מיקום הגידול בבלוטה מאפשר את הטיפולים הממוקדים החדשניים, המשמרים את הערמונית הבריאה וממזערים תופעות לוואי שעשויות להיווצר כתוצאה מכריתה מלאה כמו אין אונות, הפרעות במתן שתן ועוד.

למי טיפול פוקאלי מתאים?

הוא מתאים למטופלים עם סרטן ערמונית שאינו מפושט, בדרגת סיכון נמוכה או בינונית. תוצאות הריפוי הן גבוהות כ-80% והסיכון לפגיעה באיכות חיים הוא קטן.

יתרונות

 • הטיפולים מתבצעים תחת הנחיית MRI המאפשרת לחסל את הגידול המקומי, להפחית את תופעות הלוואי, לקצר את תקופת האשפוז ולהביא לחזרה מהירה לתפקוד היומיומי ולעבודה.
 • שיעורי הצלחה של כ- 80% תוך שימור התפקוד המיני ותסמיני ההשתנה ברוב האנשים.
 • ביצוע הטיפול על ידי פרופ' דוד מרגל, מומחה בכירורגיה אורולוגית-אונקולוגית ומנהל מרכז בריאות הגבר בבית החולים רפאל, בעל שם עולמי בתחום סרטן הערמונית.

סוגי הטיפולים

במרכז לבריאות הגבר בבית החולים רפאל, קיימות טכניקות שונות לטיפול הממוקד בסרטן הערמונית. סוג הטיפול נקבע לפי מספר פרמטרים: אופי הגידול הסרטני, מיקומו וגודלו הפיזי, הרופא המטפל יבחר את האפשרות המתאימה ביותר לכל מטופל:

 • קריותרפיה (טיפול בהקפאה)
  קריותרפיה מוגדרת כהקפאה של רקמת התא הסרטני בשוליים מוגדרים מראש הגורמת להרס הגידול, ללא פגיעה משמעותית בסביבה.
  הקריותרפיה נחשבת לטיפול זעיר פולשני (Minimally invasive procedure) והיא יעילה מאוד. גבולות שדה הטיפול מודגמות היטב ונשלטות בקלות ואחוז הסיבוכים נמוך. מכשירי הקריותרפיה החדשניים מציעים אפשרויות הקפאה יעילות מאוד, פרופיל בטיחות גבוה מאוד ואפשרות להקפיא בלוטות ערמונית מכל גודל.
 • NANOKNIFE
  טכנולוגיית Nanoknife© הינה שיטה זעיר פולשנית להרס הגידול הסרטני באמצעות אנרגיה חשמלית.
  במהלך הטיפול מועברת אנרגיה חשמלית מאוד גדולה אל האזור הספציפי של הגידול בערמונית המובילה לחיסולו. שמירה על טמפרטורה אחידה מורידה את הסיכון לפגיעה עצבית של הזקפה וזו הסיבה להפיכתו לשיטה פופולרית

איך הם מתבצעים?

הטיפולים הממוקדים מתבצע בהנחיה של מערכת MRI-US-Fusion. כך שניתן למקם את המחטים בהתאם למיקום הגידול הסרטני ולוודא את הרס הגידול תוך פגיעה מינימלית בחלקי הערמונית הבריאה.
כל הפעולות מתבצעות בהרדמה מלאה ונמשכת כשעתיים, ללא חתכים בגוף.

לאחר הטיפול

המטופל נשאר להשגחה למשך כ-24 שעות ומשוחרר לביתו עם קטטר למשך 5-7 ימים. רוב המטופלים חוזרים לשגרת יומם הרגיל לאחר כ-3 שבועות.

פרופסור דוד מרגל, מנהל המרפאה לבריאות הגבר בבית החולים רפאל, מסביר בתכנית סטטוסקופ על הטיפולים החדשניים לקפאת גידולים סרטניים. כנסו לצפות >

נשמח לעמוד לשירותכם

שעות הפעילות של מרכז השירות והמידע: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:30
טלפון: 03-7752000. בנוסף ניתן להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר באתר
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

 

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה

חייגו עכשיו
 • טלפון
  03-775-2000
 • כתבו לנו
 • בקרו אותנו
  פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב