ניתוחים

ניתוח לתיקון רצפת האגן באמצעות שתלים

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

בחלל האגן נמצאים הנרתיק, הרחם וצווארו, שלפוחית השתן, השופכה (דרכה זורם השתן החוצה), המעי הגס והחלחולת. איברים אלו מוחזקים במקומם בעזרת מספר שרירים ורצועות תמך, שעם הזמן יכולים להיחלש, להימתח או להיקרע, בצורה שגורמת לאיברי האגן להחליק ממקומם התקין ולצנוח מטה.

צניחת איברי האגן, ובפרט צניחה של הנרתיק, היא מצב נפוץ יחסית. הסיכון לצניחה עולה עם הגיל, לאחר לידה נרתיקית, בעקבות כריתת רחם, עקב הרמת משאות כבדים או בגלל משקל עודף. סקרוקולפופקסיה נועדה לטפל בצניחת איברי האגן ולהשיבם למקומם התקין.

מתי מומלץ לבצע?

הטיפול תלוי בחומרת התסמינים מהם את סובלת. במידה והצניחה אינה מפריעה, הרופא/ה המטפל/ת בך עשוי/ה להמליץ על טיפול שמרני יותר הכולל טבעת ייעודית או תרגילים לחיזוק רצפת האגן. במידה והתסמינים מחמירים או משפיעים על איכות חייך בצורה משמעותית, ייתכן ויומלץ לך טיפול ניתוחי.

הטיפול הניתוחי מבוצע כבר שנים רבות והוא בעל אחוזי הצלחה גבוהים, מה שמאפשר לנשים רבות הטבה משמעותית של התסמינים.

מהלך הניתוח
הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה והוא נמשך כשעה. הניתוח מבוצע דרך פתח בבטן התחתונה, דרכו מזהה המנתח/ת את מיקום החלק העליון של הנרתיק, מחזירו למקומו הרצוי ומקבע/ת אותו לעצם האגן באמצעות רשת כירורגית.

הכנה לניתוח

לפני הניתוח תיבדקי על-ידי גינקולוג/ית מומחה/ית, וכן ייבחן תיקך הרפואי והבדיקות המקדימות שנעשו, כדי לתכנן את הניתוח בצורה המיטבית.

במקביל יש לעבור הערכה של רופא/ה מרדים/ה. יש לעקוב אחר הנחיות הצוות הרפואי בנוגע לצום ביום הניתוח.

התאוששות לאחר הניתוח

אחרי סקרוקולפופקסיה רוב הנשים נשארות בבית החולים ללילה או שניים של השגחה, אך לעיתים יש צורך באשפוז ארוך יותר, שנקבע בהתאם למצבך הרפואי הכללי, למהלך הניתוח ולמצב ההחלמה.

משך ההחלמה משתנה בין נשים, אך לרוב ניתן לחזור לשגרה בתוך מספר שבועות. לרוב מומלץ להימנע מקיום יחסי מין הכוללים חדירה למשך שמונה שבועות, וכן מומלץ להימנע מהרמה של משאות כבדים במהלך ההחלמה. הצוות הרפואי יסביר לך על כך.

סיבוכים אפשריים

סיבוכים וסיכונים הם נדירים יחסית, אך קיימים. הם כוללים זיהום, דימום או פגיעה בעצבים ובכלי דם. קיים סיכון קטן לצניחה נוספת של איברי האגן דרך אחד הקירות האחרים של הנרתיק, מצב שעלול להוביל לניתוח נוסף.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה