חזרה

ניתוח להגדלת שדיים

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

מלבד חשיבותם של השדיים להנקה, יש להם גם תפקיד אסתטי משמעותי, שיכול להשפיע רבות על הביטחון העצמי.

הגדלת שדיים בניתוח מתבצעת בעזרת שתלים מלאכותיים ומאפשרת לנשים המעוניינות בכך להגדיל את נפח החזה שלהן.

למי מתאימה הגדלת שדיים?

נשים עשויות לחוש חוסר שביעות רצון מגודל השדיים שלהן מסיבות שונות: חוסר סימטריה בין שני השדיים, שינויים בצורת השד לאחר ירידה במשקל או הנקה, או תחושה שהשדיים קטנים.

ניתוח להגדלת שדיים עשוי לסייע במקרים אלו. הניתוח מתאים לנשים שסיימו באופן מלא את תקופת ההתבגרות המלווה בגדילת השדיים.

מהלך הניתוח

הכנסת השתלים מתבצעת באמצעות חתכים קטנים וקוסמטיים באזור השד: מתחת לקפלי השד, באזור הפטמה או דרך בית השחי.

כיום קיימים סוגים שונים של שתלים עם יתרונות וחסרונות שונים- השתלים נבדלים זה מזה בגודל, בצורה, במרקם, ובחומר המילוי. שני הסוגים הנפוצים ביותר הם שתלי סיליקון ושתלי מי מלח (סליין).

הסוג הראשון הוא הנפוץ יותר, שכן הוא מעניק תחושה טבעית יותר לשד; לעומתו, שתל מי מלח מעניק תחושה מוצקה יותר, אך הוא נחשב לבטיחותי יותר במקרה של דליפה.

הניתוח אורך בין 60-90 דקות ומתבצע תחת הרדמה מלאה.

הכנה לפני הניתוח

לפני הגדלת שדיים יש לעבור ייעוץ אצל מנתח/ת פלסטי/ת. במהלך ההערכה תוכלי לראות הדמיה אפשרית של שדייך לאחר הניתוח, וזאת כדי לפעול בהתאם לציפיותייך מתוצאות ההגדלה. כמו כן, ניתן לדון בבחירת סוג השתל שיתאים לך.

כיוון שהניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, יש לעבור הערכה בנוסף אצל רופא/ה מרדים/ה ולהישאר בצום לפני הניתוח, בהתאם להמלצת הצוות הרפואי.

אם ידוע לך על מחלות רקע, תרופות קבועות או רגישויות, יש לציין זאת בפני הרופא/ה.

התאוששות לאחר ניתוח להגדלת השדיים

ברוב המקרים ניתן להשתחרר הביתה כבר ביום הניתוח. לפני שחרורך תקבלי הנחיות מדויקות מהמנתח/ת לגבי חזרה לפעילות גופנית ושמירה על שתלי השדיים. סביר כי תתבקשי לתמוך בשדיים באמצעות לבישת חזית ספורט במשך כל היום, ולשמור על אזור הניתוח נקי.

תקופת ההתאוששות עלולה לארוך מספר שבועות, שבמהלכם את עשויה להרגיש כאב או נפיחות באזור השדיים. בתקופה זו מומלץ להימנע מפעילות מאומצת ובפרט מהרמת משאות כבדים.

צלקות הניתוח ידהו בהדרגה אולם הן עלולות שלא להיעלם לגמרי. השדיים ירגישו טבעיים יותר עם ירידת הנפיחות, בחלוף כמה חודשים מהניתוח.

סיבוכים אפשריים

לאחר הכנסת השתלים יתכן דימום או התפתחות זיהום באזור החתכים. לאורך זמן יתכנו סיבוכים שקשורים לשתלים עצמם כמו קרע של השתל, היווצרות קפלים או שינוי מיקום של השתל הגורם לשינוי צורת השד.

כמו כן, תיתכן הצטלקות של אזור הניתוח, ירידה בתחושה העצבית בשד או קשיים בהנקה. חשוב לדעת כי שתלים אינם מונעים צניחה של השדיים, ואינם נועדו להחזיק מעמד לעד. לרוב הם ״שורדים״ בממוצע כ-10 שנים, תלוי בסוג השתל. סיבות נוספות לניתוח חוזר כוללות אי-שביעות שיכולה לנבוע מירידה או עלייה במשקל או שינויים תלויי גיל.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה