ניתוחים

מתיחת זרועות

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

שינויי הגיל משפיעים על כל איברי גופנו. המראה החיצוני מהווה לא פעם את הסמן הבולט ביותר לכך. סימן מרכזי להזדקנות הוא אובדן האלסטיות של העור והידלדלות הרקמות שמתחתיו.

ניתוחים פלסטיים כדוגמת מתיחת זרועות (ברכיופלסטיה), משמשים לתיקון קוסמטי של נזקי הזמן ולהשבת מראה חיצוני מתוח יותר.

מתי ניתן לעבור מתיחת זרועות?

מתיחת זרועות יכולה לתקן שינויים חיצוניים שמופיעים באופן טבעי עם הגיל. שינויים אלה כוללים הסרת עור עודף או מדלדל מהזרוע; הידוק רקמת החיבור בזרועות ליצירת מראה מתוח וצעיר יותר; עיצוב מחדש של רקמת השומן התת-עורית.

בניגוד לשינויים הקשורים לרקמת השריר, אשר ניתן לשפר בעזרת פעילות גופנית מתאימה, מתיחת זרועות נועדה לתקן שינויים אלסטיים של העור עצמו. הניתוח מתאים לכל מי שמרגיש/ה אי שביעות רצון באשר למראה הזרועות.

מהלך הניתוח

השינויים הקוסמטיים מתבצעים בהתאם לתוצאות הרצויות ולכן יכולים לכלול חתכים באורכים ובאזורים שונים – בחלק הפנימי או בחלק האחורי של הזרוע.

לאחר ביצוע החתכים בזרועות, המנתח/ת מהדק/ת את העור סביב הרקמות שמתחתיו, תוך הסרת העור העודף. לעיתים מתבצעת גם שאיבת שומן עודף מהזרועות.

מתיחת זרועות יכולה להתבצע תחת הרדמה אזורית – כך שלא תרגיש/י את הזרועות שלך – או הרדמה כללית. הניתוח אורך בין 1-3 שעות.

הכנה לפני הניתוח

לפני הניתוח יש להיבדק על-ידי פלסטיקאי/ת מומחה/ית לצורך בחינת תיקך הרפואי ובדיקות מקדימות אחרות שנעשו לפי הצורך, זאת במטרה לתכנן את הניתוח האופטימלי עבורך.

כמו כן, יש לעבור הערכה של רופא/ה מרדים/ה לפני הניתוח ולהישאר בצום לפי ההנחיות.

התאוששות לאחר מתיחת זרועות

הזרועות נותרות בחבישה לאחר הניתוח כדי להקל על הנפיחות. לעיתים מושאר גם נקז כדי לוודא שלא מצטברים נוזלים או דם ברקמה התת-עורית.

לאחר מתיחת זרועות מומלץ להימנע מהרמת הזרועות ומפעילות גופנית מאומצת. לפני השחרור יימסרו לך הנחיות מדויקות לגבי תהליך ההחלמה על ידי הרופא/ה.

תוצאות הניתוח לרוב מחזיקות לטווח הרחוק, אולם פגמי הזמן ימשיכו להשפיע ויתכן כי העור יחזור להיות מדולדל בהדרגה עם חלוף השנים. הקפדה על משקל יציב מסייעת בשמירה על תוצאות הניתוח.

סיבוכים אפשריים

זיהום או דימום עלולים להתפתח באזור הניתוח. בטווח הרחוק תיתכן א-סימטריה בין שתי הזרועות, או הצטלקות של אזור הניתוח. שינויים בתחושה העורית יכולים להוביל לנימול או להיעדר תחושה. לעיתים נדירות יש צורך בניתוח חוזר.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה