ניתוחים

זריקה תחת שיקוף

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

הזרקה תחת שיקוף רנטגן היא טיפול לא-ניתוחי קצר להקלה על כאב ודלקת באמצעות הזרקה מקומית של תרופות כמו סטרואידים או חומרי הרדמה במגוון רחב של מצבים.

השימוש בשיקוף הרנטגן נועד לאפשר זיהוי מיקום והגעה מדויקים יותר לאתר המיועד להזרקה.

מתי מבוצעת הזרקה בשיקוף?

זריקה תחת שיקוף מאפשרת הקלה מהירה של כאב והפחתה של תהליכי דלקת באזור ההזרקה. במקרים מסוימים ההקלה בכאב מנוצלת לצורך ביצוע טיפול פיזיותרפיה.

את הפעולה ניתן לבצע, בין היתר, בגב, במפרק המרפק, בכתף, בכף היד, בירך, בברך ובקרסול, בהתאם למיקום הכאב.

בהתאם לסיבה לכאבים, הרופא/ה המטפל/ת יחליט יחד אתכם על הטיפול המתאים, שיכול לכלול גם פתרונות שמרניים יותר כמו פיזיותרפיה שיקומית, התעמלות, טיפול תרופתי ואף טיפול פסיכולוגי וחינוכי. במקרים רבים הטיפול המיטבי הוא שילוב בין הטכניקות השונות.

מהלך הפרוצדורה

הזריקה מבוצעת באמצעות שימוש בשיקוף המבוסס על קרני רנטגן, ולעיתים גם באמצעות אולטרסאונד. אמצעי ההדמיה מאפשרים את החדרת המחט למיקום הנכון ובצורה בטוחה.

משך הפרוצדורה הוא עד 30 דקות והיא מבוצעת בהרדמה מקומית. ניתן לבצע את הזריקה גם תחת טשטוש או הרדמה כללית, בהתאם לצורך הרפואי או רצון המטופל/ת. יש להתייעץ על כך עם הרופא/ה המטפל/ת.

הכנה לפני הפרוצדורה

לפני ביצוע הפרוצדורה, אורתופד/ית יבחן את התיק הרפואי שלכם ואת הבדיקות המקדימות שנעשו להערכת הצורך בהזרקה, ותעשה הערכה לגבי הטכניקה שתבוצע והתרופות שבהן יעשה שימוש.

במידה והפרוצדורה מבוצעת תחת טשטוש או בהרדמה כללית יש לעבור הערכה הרדמתית ולהיות בצום לפני ההליך, בהתאם להנחיית הצוות הרפואי.

התאוששות לאחר זריקה תחת שיקוף

לרוב ניתן להשתחרר הביתה תוך מספר שעות מסיום ההליך, ואין צורך בלינה בבית החולים.

סיבוכים אפשריים

זריקות המבוצעות תחת שיקוף, כולל אלו המבוצעות לאזור עמוד השדרה, נחשבות לפרוצדורות בטוחות ויעילות להקלה בכאבים לזמן ממושך. הסיבוכים על פי רוב נחשבים קלים.

בין הסיבוכים האפשריים של ההזרקה ניתן למנות דימום, זיהום ולעיתים נדירות פגיעה בעצבים או החמרה בכאבים. השימוש בסטרואידים יכול לגרום להסמקה, תיאבון מוגבר, בחילות, שלשולים ועליה ברמות הסוכר בדם.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה