ניתוחים

פילינג עמוק

יצירת קשר
  • טלפון
    03-775-2000
  • כתבו לנו
  • בקרו אותנו
    פארק עתידים, בניין מספר 3, תל אביב

עור הפנים חשוף לנזקים סביבתיים רבים המצטברים עם הזמן ויכולים לגרום להופעת קמטים, צלקות או לשינויים בגון העור (פיגמנטציה).

פילינג עמוק הוא טיפול שמטרתו לשפר את מראם של פגמים אלו לצורך חידוש מראה עור הפנים.

מתי עוברים טיפול בפילינג עמוק?

הטיפול בפילינג עמוק נועד לחדש את שכבות העור ולטפל בפגמים שונים שיכולים להיווצר עם השנים, החל מקמטים ומאקנה וכלה מכתמי עור עמוקים, מצלקות ואף מנגעים.

מדובר במגוון רחב של פגמים המערבים שכבות שונות בעור. לכן ניתן לעבור פילינג טיפול ב״עוצמות״ שונות, כאשר החומר הכימי מגיע עד השכבה הרצויה בהתאם לפגמים אשר ברצונכם לתקן.

שלבי הטיפול

פילינג עמוק יכול לערב חומרים כימיים שונים. פנול (phenol), הנקרא גם חומצה קרבולית, הוא לרוב החומר החזק ביותר המשמש למטרות אלו. הרופא/ה משתמש/ת בכל פעם במשחת פנול על אזור אחר בפנים עם זמן חשיפה המוגבל ל-15 דקות, כדי לא לגרות את העור.

הטיפול עשוי לערב חומרים כימיים נוספים לניקוי העור לפני השימוש בפנול, או במקומו - למקרים עדינים יותר. חומרים אלו כוללים חומצה גליקולית, חומצה סליצילית, או חומצה טריכלורואצטית – בנפרד או שילוב של מספר חומצות יחד. לאחר מכן, החומרים מוסרים בעזרת תמיסה ניטרלית.

כתלות בעוצמת החומר ובמשך החשיפה אליהם, הטיפול עשוי לכלול אלחוש מקומי או טשטוש להפחתת אי הנוחות שבחשיפה לחומרים אלו. הטיפול בדרך אורך עד 90 דקות.

הכנה לפני הטיפול

לפני הטיפול יש לערוך פגישה מכינה עם רופא/ה פלסטיקאי/ת מומחה/ית, לצורך בחינת מצב עורך ותיקך הרפואי, לצד בדיקות מקדימות אחרות, כדי להתאים את הטיפול המיטבי עבורך. בחלק מהמקרים יש לעבור טיפול מקדים שאורך כ-8 שבועות ועשוי לכלול בין היתר קרמים להכנת עורך לטיפול.

התאוששות לאחר פילינג עמוק

הטיפול נעשה במרכז הרפואי וניתן לחזור הביתה עוד באותו היום. הפילינג הכימי גורם לגירוי של עור הפנים, שעלול להיות אדמומי, רגיש או נפוח. מראה זה יכול להמשך מספר שבועות עד חזרה למראה הטבעי.

יש להישמע להנחיות הרופא/ה בכל הנוגע לשמירה על העור הרגיש, לרבות הגנה מפני השמש, ניקיון ושמירה על לחות, לצד שימוש במשחות מתאימות.

תוצאות הפילינג העמוק יכולות להישמר למשך שנים ועשויות להחזיק למשך עשור.

סיבוכים אפשריים

העור יכול להגיב ברגישות יתר לחומרים הכימיים ולפתח אדמומיות, קילופים ונפיחות. לעיתים נדירות תיתכן הצטלקות מהחומר הכימי. הפילינג גורם לעור להיות רגיש יותר לזיהומים. החומר מבהיר את העור והופך אותו רגיש במיוחד לחשיפה לשמש ולשיזוף.

 

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה